Trendy w wystroju wnętrz 2018. Czy już coś wiadomo?

W okolicach połowy roku, pojawiają się informacje o nowych trendach wnętrzarskich, jakie będą obowiązywały w roku następnym. Instytut Pantone, który jest głównym ośrodkiem badań nad barwami, już podał do wiadomości informację, że w przyszłym roku kolorem dominującym w różnych projektach, będzie zieleń wiosennej trawy.

Co poza zielenią?

Nie każdemu kolor zielony pasuje i odpowiada. Chcąc zachować modne wnętrze nie będziemy jednak skazani tylko na zieleń. Okazuje się bowiem, że popularne będą intensywne, nasycone barwy. Modny więc zapewne będzie żywy turkus, głęboki granat czy nasycony pomarańczowy. Ciekawe jest to, że nowe nurty zakładają łączenie takich intensywnych barw, co jest pewną nowością. Do tej pory bowiem, najczęściej przełamywano silne barwy delikatnymi pastelami.

No właśnie, a co z pastelami?

Najnowsze trendy zakładają, że powoli będziemy odchodzić od delikatnych, subtelnych pasteli. Wiadomo jednak, że są osoby, które bez względu na modę, będą wierne pastelom. Dlatego też Instytut Pantone wskazał również paletę z jasnymi delikatnymi barwami, takimi jak na przykład pudrowy róż.

Metaliczny blask.

Kolejnym trendem, który będzie przybierał na sile, to wprowadzanie do pomieszczeń w postaci dodatków, czy nawet kolorów ścian, barw metalicznych i opalizujących, takich jak miedź, złoto czy srebro.

Tak więc zmiany w pomysłach na aranżacje wnętrz nadchodzą, ale miłośnicy starszych rozwiązań, też znajdą w nich coś dla siebie