Ściana magnetyczna – alternatywa klejonych karteczek

Od dłuższego czasu słyszymy o różnych nietypowych rozwiązaniach, wykorzystywanych głównie w pokojach dziecięcych. Są na przykład farby tablicowe czy farby fluorescencyjne, dające wyjątkowy efekt w ciemności. Ale są też farby magnetyczne, które cieszą się ogromną popularnością.

Czym jest farba magnetyczna.

Farba magnetyczna jest specjalnym rodzajem farby, zawierającym drobinki metalu. Jej konsystencja jest gęsta, malowanie wymaga więc uwagi i koncentracji. Miejsce malowania należy dobrze zabezpieczyć, jeśli bowiem przypadkiem pochlapiemy jakieś przedmioty, ciężko będzie nam je wyczyścić. Aby wzmocnić efekt przyciągania, należy pomalować powierzchnię kilkakrotnie. Farba magnetyczna najczęściej występuje w kolorze szarym ub czarnym, ale bez problemu możemy ją pomalować dowolną farbą ścienną.

Dlaczego farba magnetyczna to dobre rozwiązanie?

Każdy z nas robi czasem notatki. Przyzwyczailiśmy się do kolorowych klejonych karteczek, które czasem wręcz zaśmiecają nam dom – szczególnie okolice kuchni. Alternatywą dla tego rozwiązania jest właśnie ściana magnetyczna. Ścianę taka możemy stworzyć w zasadzie w każdym miejscu domu – w kuchni, korytarzu, pokoju dziecięcym. Pokój dziecka jest szczególnie praktycznym miejscem na zastosowanie takiego rozwiązania. Małe dzieci z radością będą przyczepiać do ściany literki, cyferki, magnesy. Starszym dzieciom ściana taka może pomagać w nauce – może służyć jako swoisty „przypominacz” o ważnych rzeczach. Może też być miejscem miłych wspomnień, ciekawych tekstów, myśli.