Motyw kwiatów w aranżacji wnętrz

Trudno znaleźć osobę, która by nie lubiła kwiatów. Bogactwo ich kolorów i wzorów inspiruje twórców różnych dziedzin – malarzy, pisarzy, projektantów ubrań. Ale motywy kwiatowe skutecznie wykorzystuje się również w aranżacjach pomieszczeń.

Gdzie te kwiaty?

Motywy kwiatów znajdziemy na pewno na glazurze. Na wzorach płytek spotkamy kwiaty różnej wielkości, różnej barwy, różnej struktury. Znajdziemy płytki z różami, z dmuchawcami, słonecznikami, kaliami, tulipanami, makami i wieloma innymi rodzajami kwiatów. Zastosowanie takiego motywu w łazience, nada jej świeżości i delikatności.

Kolejnym miejscem powszechnie ozdabianym kwiatami, to ściany. Ściany możemy ustroić w sposób bardzo różny. Może chodzić na przykład o piękne obrazy. Kwiaty malowane na płótnie, na pewno dodadzą uroku każdej ścianie.

Bardzo popularne są również naklejki ścienne. I tu mamy do dyspozycji ogromną liczbę kombinacji kwiatowych. Zaletą naklejek jest to, że są stosunkowo niedrogie i że sami bez większego problemu możemy je nakleić.

Nieśmiertelne fototapety.

Nie sposób także nie wspomnieć o tapetach lub fototapetach z motywami kwiatów. Cieszą się one coraz większą popularnością. Wykorzystanie tapet pozwala na zupełną przemianę wystroju wnętrz. Tu jednak należy pamiętać, że zastosowanie dużego motywu, może wizualnie zmniejszyć pomieszczenie.

Istnieje też ryzyko, że fototapeta, szczególnie dużych rozmiarów, z czasem zacznie nas po prostu przytłaczać. Należy więc dobrze się zastanowić nad takim pomysłem i rozsądnie dobrać pozostałe elementy aranżacji pomieszczenia.