Mała łazienka – jak ją urządzić

Każdy marzy o dużej łazience, a wręcz o salonie kąpielowym, w którym znalazłoby się miesjce na wszelkie nasze zachcianki. Niestety rzeczywistość mieszkańców bloków jest taka, jaka jest i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dużą przestrzeń w łazience. Okazuje się jednak, że nawet przy małym metrażu, można urządzić piękne i funkcjonalne miejsce kąpieli.

Co znaleźć się w łazience musi.

No właśnie – mądre zagospodarowanie małej przestrzeni łazienkowej nie polega na tym, że po prostu pozbędziemy się pewnych urządzeń czy mebli. Musimy przecież mieć wannę lub kabinę prysznicową, umywalkę, jakąś szafkę na podstawowe artykuły chemiczne czy półkę na kosmetyki. Często w takiej łazience znajduje się jeszcze sedes a nawet pralka. Co więc zrobić, by nie zginąć w tłumie tego wyposażenia?

Grunt to kolor.

Miłośnicy ciemnych barw, którzy są właścicielami małometrażowych łazienek, będą musieli przełknąć prawdę, że łazienkę trzeba pomalować na kolor jasny. Wiadomo, że jasne kolory wizualnie powiększają pomieszczenie. Aby zwiększyć efekt przestrzeni, można wyposażyć łazienkę w dodatkowe lustra. Ciekawym zabiegiem jest również wybór płytek z elementami srebra, szkła czy kryształów, które w połączeniu z jasnym, dobrym oświetleniem nie tylko optycznie powiększą łazienkę, ale też wydobędą jej piękno.

Mała łazienka nie musi być dużym problemem.

Jeśli więc i nam przyszło żyć w mieszkaniu z niedużą łazienką, pamiętajmy, że wykorzystując pewne proste sposoby, możemy cieszyć się śliczną i funkcjonalną przestrzenią.