Interesujące elementy w pokoju dziecka – ściana tablicowa.

Urządzając pokój dla dziecka, staramy się przede wszystkim dobrze wykorzystać przestrzeń. Zazwyczaj pokoje takie nie są bowiem zbyt duże. Ale staramy się również stworzyć dziecku wygodne i bezpieczne warunki do zabawy i nauki. Obecnie możemy znaleźć mnóstwo dodatków i rozwiązań, które pomogą nam zrealizować takie założenia.

Ściana tablicowa.

To dość nowatorski pomysł. Ale szturmem zdobywa serca rodziców i maluchów. Wszyscy wiemy przecież, że są dzieci, które po prostu uwielbiają rysować i robią to wszędzie, gdzie tylko się da. Chyba wielu rodziców, widziało efekty takich zamiłowań na swoich ścianach. Zastosowanie ściany tablicowej, może być w takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem- dziecko swe pasje artystyczne może swobodnie realizować, nie wyrządzając szkód w innych miejscach. Trzeba pamiętać, że korzystanie z takiej ściany może robić lekki nieporządek związany z używaniem kredy – tak jak w szkole pod tablicą i w mieszkaniu będzie gromadzi się pył. Warto więc zminimalizować ten efekt i zakupić kredy niesypiące.

Jak się do tego zabrać?

Efekt ściany tablicowej uzyskujemy w sposób bardzo prosty – malujemy wybraną powierzchnię specjalnym rodzajem farby, która przypomina powłokę ściany szkolnej. Tu musimy się dobrze zastanowić nad wyborem producenta takiej farby, gdyż ich jakość może się różnić. Aby oszczędzić sobie kilkakrotnego malowania ściany, należy wybrać farbę gęstą, dobrze kryjącą – wtedy wystarczy w zasadzie jednorazowa aplikacja farby. Warto też poszukać producenta, który oferuje kilka różnych kolorów, najczęściej bowiem spotykamy kolor czarny lub szary, a one nie zawsze mogą pasować dzieciom.